Günün Haberleri Giris Sayfam Yap Favorilere Ekle Künye Iletisim Son Dakika Ekle RSS
     
   
     
 
ANA SAYFA GÜNDEM POLİTİKA SPOR EKONOMİ SAĞLIK MAGAZİN KÜLTÜR & SANAT TURİZM POLİS-ADLİYE YAŞAM EĞİTİM
   
  Kemer'de Üreten Ev Hanımları Kermesi’ne büyük ilgi  
 
   
  Muratpaşa’nın tüm plajları mavi bayrakla Yaza Hazır  
 
   
  Kemer'de Rüşver Operasyonu  
 
   
  Akdeniz Üniversitesi Rektörü Özlenen Özkan'dan Kemer’e Ziyaret  
 
   
  Afro-Festival ve Afrika’nın Gelecek Vizyonu ve İhracat Stratejileri Konferansı  
 
 
Antalyali Turizmcinin Özel İzinli Hafta Sonu KKTC Seyahati KKTC'de Krize Yol Açtı
Antalyali Turizmcinin Özel İzinli Hafta Sonu KKTC Seyahati KKTC de Krize Yol Açtı
 
Antalya'dan Özel jetiyle gelen gelerek Karantina uygulamasına girmeden KKTC'ye özel izinle giren Antalya'da turizm şirketi olan iş adamı ve yanındanki 8 kişinin hafta sonu ziyaretleri krizi, KKTC Hükümetinde tartışmalara sebeb oluyor gerginlik tırmanıyor
 
15 Haziran 2020 Pazartesi - 09:48

Konuyla ilgili üstüste açıklamalar sürüyor.Byturco Medya Grubumuza ait KKTC Haberlerinin yer aldığı Byturco.com ve Kibrisgecegunduz.com internet gazetelerimizin yakından takip ederek haberlerini yaptığı konu ile ilgili  özel jetiyle adaya gelen Antalyalı  ünlü turizmci iş adamı ve yanındaki misafirleri KKTC'den ayrılmış olsalarda KKTC'ye giriş şekilleri gündemden düşmüyor.
KKTC'de 1 Temmuza kadar 14 gün kesin karantina uygulaması olması ve gelenlerin buna dahil olmaması krizin sebebi.
Kıbrısgecegündüz  haber ekibinin edindiği bilgiye göre Hafta sonu yanında 8 kişiyle Özel Jetiyle KKTC'ye giden işadamını ANEX Turizmin yönetim kurulu başkanı Neşet Koçkar olduğu öğrenildi.Antalya'dan gelerek bir gece Girne'de kalarak özel uçakla tekrar Antalya'ta dönen Antalya'da ve bir çok ülkede turizm seyahat acentası ve otelleri bulunan iş adamı ve yanındaki 8 kişinin  KKTC'ye özel izinle karantinasız giriş yapmaları tartışmaları büyüyor
Konula ilgili Kriz Hükümet ortağı partilerde gerginliğe yo açarken yeni 3 ayrı açıklama ile gündemdeki yerini bırakmıyor.

KKTC Ulaştırma Bakanı Atakan, "özel izinle" ülkeye gelen heyetle ilgili Bakanlar Kurulu'nun açıkça yanıltıldığını belirterek "Hatalı yönlendirmeyi yapan makamların gerekli adımları atmalarını bekleyeceğiz" dedi.
Ulaştırma Bakanı Atakan, "özel izinle" ülkeye gelen heyetle ilgili Bakanlar Kurulu'nun açıkça yanıltıldığını belirterek "Hatalı yönlendirmeyi yapan makamların gerekli adımları atmalarını bekleyeceğiz" dedi.
Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan  Lapta'daki Marina Projesi ile ilgili ülkeye "özel izinle gelen heyet" konusunda çarpıcı bir açıklamada bulundu.
Kişisel sosyal medya hesabından açıklama yapan Atakan, heyetle ilgili Bakanlar Kurulu'nda aktarılan gerekçelerinin kurula aktarıldığı gibi olmadığını, kurulun açıkça yanıltıldığını belirterek, "Hatalı yönlendirmeyi yapan makamların gerekli adımları atmalarını bekleyeceğiz" dedi.
Tolga Atakan açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
"Ülkeye gelecek olan özel uçuşların izni Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’na bağlı Sivil Havacılık Dairesi tarafından verilir.
İlgili daire bu izinleri kafasına göre değil ülkede uygulanan kısıtlamalara göre ve ilgili paydaşlarıyla, Bakanlıklarla bilgi paylaşarak alır. Bu süreç içerisinde ülkeye giriş yapacak yabancılar çerçevesinde özel durumlar Bakanlar Kurulu’nda alınan kararlar ve verilen izinler çerçevesinde gerçekleştirilir. Netekim yakın geçmişte çeşitli konularda günübirlik veya belirli süreleri kapsayacak şekilde Bakanlar Kurulu izni ile benzer giriş izinleri verilmiştir. Tartışma yaratan konularla ilgili yetki ve uygulama makamı bakanlığımız değildir.
Son örnekte de ilgili uçuş izni keyfi değil Bakanlar Kurulu bilgisi çerçevesinde verilmiş olup konunun ortaya çıkan detayları Bakanlar Kurulu’nun açık şekilde yanıltıldığı ve gelecek kişilerin de, geliş gerekçelerinin kurula aktarıldığı gibi olmadığı görülmektedir. Bu çerçevede gelişmeleri takip edip hatalı yönlendirmeyi yapan makamların gerekli adımları atmalarını bekleyeceğiz. Kamuoyuna saygı ile duyurulur." denildi 

KKTC Dışişleri Bakanlığı Protokol Dairesi'nden yapılan açıklamada, özel izinle ülkeye gelen kişilerin, haberlerde iddia edildiği gibi VIP salonundan değil; "itfaiye kapısından" giriş yaptıkları ifade edildi.
Dışişleri Bakanlığı Protokol Dairesi Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, özel izinle ülkeye gelen kişilerin, haberlerde iddia edildiği gibi VIP salonundan değil; "itfaiye kapısından" giriş yaptıkları ve Ercan Devlet Havaalanı ana yolcu terminalinin 4 nolu yolcu çıkış kapısından çıkış yaptıkları ifade edildi.
Protokol Dairesi'nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
"VIP salonu açılmamış, kullandırılmamıştır.
12 Haziran’da Ercan Havaalanına gelen ve bu akşam saatlerinde ülkemizden ayrılan özel uçak yolcularına Protokol Dairemiz tarafından VIP salonu açılmamış, kullandırılmamıştır.
Basında yer alan ve VIP salonunun kullandırıldığına yönelik haberler üzerine gorevli kurumlar nezdinde yapılan araştırmada, bahsekonu şahısların 12 Haziran akşamı ülkeye itfaiye kapısını kullanarak giriş yaptıkları, çıkışlarının ise Ercan Devlet Havaalanı ana yolcu terminalinin 4 nolu yolcu çıkış kapısından gerekli muhaceret işlemlerinin yapılmasına müteakip gerçekleştiği tespit edilmiştir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur."  denildi.

KKTC ,DP Genel Başkanı Fikri Ataoğlu, “Türkiye’den gelen bir grubun özel izinle ülkeye girmesi ve karantinasız bir şekilde ülkede konaklaması” konusunda Turizm Bakanı Üstel’in kamuoyuna yalan söylediğini, Başbakan Tatar’ın ise “görmem, bilmem, duymam” oyunu oynadığını ifade etti.

Bakanlar Kurulu’nun 1 Temmuz itibariyle yurtdışından gelişlerde karantina mecburiyetinin kalkacağı yönünde karar ürettiğini ve bu çerçevede Güney’de çalışan Kıbrıslı Türklerin işlerine karantina koşulu ile gidebildiğini belirten DP Genel Başkanı Fikri Ataoğlu , Türkiye’den özel izinle ülkeye bir heyetin geldiğini ve söz konusu kişilerin karantinasız bir şekilde ülkede konakladığının kamuoyu gündemine düştüğünü belirtti.
Turizm ve Çevre BakanıÜnal Üstel ’in, söz konusu grubun özel izinle ve karantinasız olarak Lapta Marina Projesi için geldiklerini ifade ettiğini belirten Ataoğlu, “Ancak belli ki Turizm ve Çevre Bakanı doğruları ifade etmeyerek kamuoyunu yanıltmış ve açıkça söylemek gerekirse yalan söylemiştir” dedi.
“KAMUOYUNA YALAN SÖYLEYEN BİR BAKAN İLE KARŞI KARŞIYAYIZ”
Lapta Belediye Başkanı Mustafa Aktuğ’un, Üstel açıklamasına binaen bir olaydan ne ilgisi ne de bilgisi olduğunu açıkça ifade ettiğini vurgulayan Ataoğlu, “Böyle bir skandala devletin adını karıştıran Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel ’i şiddetle kınıyoruz” diyerek şöyle devam etti:
“Bununla birlikte Lapta Belediyesi ile ile ilgili olarak söylediklerinin bizzat Lapta Belediye Başkanı tarafından yalanlanmasını ise skandal olarak niteliyoruz. Maalesef ki kamuoyuna yalan söyleyen bir Turizm ve Çevre Bakanı ile karşı karşıyayız.”
“BAŞBAKAN GÖRMEM, DUYMAM, BİLMEM OYUNU OYNUYOR”
Ülkenin, salgın ve sağlıkla alakalı bir konuda yalan beyanlar ve inkarlarla çalkalandığı sırada, “en önemsiz konularda bile fikir beyan eden BaşbakanErsin Tatarın ise görmem, duymam, bilmem oyununu oynadığını” söyleyen Ataoğlu, şöyle devam etti:
“Devletin kuralları ayaklar altına alınarak, ülkeye hangi amaçla geldiği bilinmeyen ayrıcalıklı bir zümre için tüm kararlar torpille çiğnenirken, Başbakan Tatar, Pazar tatilini yapmayı tercih etmiştir.”
“KKTC'YE ÇOK YAZIK EDİLİYOR”
DP Genel Başkanı Ataoğlu, sözlerini şöyle sonlandırdı:
“Bir hukuk devleti olan KKTC, maalesef ki tüm kurumları ve kurallarına rağmen, ciddiyetten uzak olarak bir kasaba kaymakamlığı gibi idare edilmeye çalışılmaktadır. Kabinenin birbirinden habersiz, yalan yanlış beyanlarla kamuoyunu yanılttığı gayrı ciddi ve kaotik bir dönemden geçmekteyiz. Bu noktada, hükümetin hüküm etmekten aciz hali için KKTC’nin düşürüldüğü bu durumdan DP olarak hicap duymaktayız. Hicap duymaktan öte, ülkemizi bu hale düşüren bu hükümetten utanç duymaktayız.” dedi.


DAHA ÖNCE YAPILAN AÇIKLAMALAR KONUYU TIRMANDIRDI


http://kibrisgecegunduz.com/haber/KKTC-de-Karantina-Uygulanmayan-Heyet-Konusunda-
Aciklama/2112


http://www.kibrisgecegunduz.com/haber/Sibel-Siber-Ercan-dan-Ozel-Izinle-Yolcu-Girisine-Tepki-Gosterdi/2113

http://www.kibrisgecegunduz.com/haber/KKTC-ye-Karantinasiz-Ozel-Izinle-Giris-Konusu-Tartismasi-Buyuyor/2114

  


Arkadaşına Gönder   Yazdır   Önceki sayfa   Sayfa başına git  
 
 
​Tünektepe Teleferik ve Kadınlar Plajı Sezona Hazır
 
Antalya'dan Gelenler Yüzünden KKTC Meclisi Hop Oturdu Hop Kalktı
 
 
Etiketler :
FACEBOOK YORUM Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
YORUMLAR     Onay bekleyen yorum yok.
 

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
 
 
 
   
 
Bu haber henüz yorumlanmamış...

 
DİĞER HABERLER
 
​Tünektepe Teleferik ve Kadınlar Plajı Sezona Hazır
16 Haziran’da Tünektepe Teleferik Tesisleri ve 19 Haziran’da Sarısu Kadınlar Plajı hizmete giriyor.
Antalya Havalimanı'ndan ilk yurt dışı seferi Almanya'dan gerçekleştirildi
Seyahat yasağının kaldırılmasının ardından Antalya Havalimanı’na ilk yurt ...
Bakan Ersoy 60 Ülkenin Büyükelçisiyle Antalya'da Buluşacak
Büyükelçilerle telekonferans yoluyla görüşen bakan Turizm Bakanı Mehmet ...
Dijtal Dünya'da Türkiye’nin de ilk destinasyon sitesi Antalya'nın
Antalya destinasyon iletişiminde dijital bir adım attı. Büyükşehir Belediyesi’nin ...
 
 
Bir Yıl Boyunca Sürecek Kaleiçi Müzik Yarışması 6 Temmuz'da Başlıyor
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Antalya’nın tarihi kent merkezi ...
Dünyaca Ünlü Kaputaş Plajı Yeni Düzenlemesiyle ilgi Odağı
Kaş Belediyesince, salgın nedeniyle kapalı olan dünyaca ünlü Kaputaş plajında ...
Avrupa Birliği Ülkelerin'den 1 Temmuza kadar Turist Yok
Avrupa Birliği, Türkiye'nin de içinde yer aldığı üçüncü ülkelere, sınırlarını ...
İşte konaklama tesisleri için 26 sayfalık kontrollü normalleşme genelgesi
İçişleri Bakanlığı, konaklama tesisleri için kontrollü normalleşme sürecine ...
 
 
Kaş Cadde Ve Sokakları Çiçek Bahçesine Dönüştürülüyor
Şehrin estetiğine yönelik projelerine devam eden Kaş Belediyesi ilçe sokaklarını ...
Aspendos İlk Ziyaretçilerini Kabul Etmeye Başladı
Koronavirüs tedbirleri kapsamında ziyarete kapatılan ve uzun bir aradan ...
Bugün ,Antalya'ya Yasak Sonrası ilk uçak İstanbul'dan
Yasak Sonrası 1 Haziran Pazartesi günü, Fraport TAV Antalya Havalimanı'na ...
Antalya'nın iki ana pazarı Rusya ve Almanya’dan İyi Haber Yok
Almanya da seyahat uyarısını kaldıracağı 31 ülke arasına Türkiye’yi almadı., ...
 
 
 
 
Siz Antalya'yı HAK Ediyor Musunuz ?
 
Mehmet KESİM
 
 
Yaşam Armağan Etmek
 
Nilgün Bilal
 
 
ANTALYA,Mehmet Kesim'in SİZ ANTALYAYI HAK EDİYOR MUSUNUZ ? Köşe yazısını Konuşuyor
 
Büyük Antalya diyor ki...
  ANTALYA,Mehmet Kesim'in SİZ ANTALYAYI HAK EDİYOR MUSUNUZ ? Köşe yazısını Konuşuyor
  YAZARLAR
  ÇOK OKUNANLAR
  FOTO GALERİ
Antalya'nın Güzellikleri Sizleri Bekliyor

Antalya'nın Güzellikleri Sizleri Bekliyor

  ANKET
     
 
Antalya'nın En Önemli Sorunu Nedir

A- Ulaşım

B- Temizlik

C- Elektrik


Sonuçlar Anket arşivi
 
     
  FACEBOOK'TA BÜYÜK ANTALYA
eczane
  ÇOK YORUMLANANLAR
 
 
 
  .Künye
  .Iletisim
  .Reklam
  .Sitene EKle
 
 
  .Gündem
  .Politika
  .Spor
  .Ekonomi
  .Sağlık
  .Magazin
  .Kültür & Sanat
  .Turizm
  .Polis-Adliye
  .Yaşam
 
 
  .SİYASİLER
  .Yaşam
  .Çeşitli
 
 
  .Haber
  .Komik
  .Video
  .Reklam
 
 
  .Antalya'nın En Büyük İnternet Gazetesi
  .Antalya Haberleri
  .Antalya Gündem
  .Antalya Yaşam
  .Antalya Turizm
  .Antalya Kültür Sanat
  .Antalya Magazin
  .Antalya Sağlık
  .Antalya Ekonomi
  .Antalyaspor
  .Antalya Politika