Günün Haberleri Giris Sayfam Yap Favorilere Ekle Künye Iletisim Son Dakika Ekle RSS
     
   
     
 
ANA SAYFA GÜNDEM POLİTİKA SPOR EKONOMİ SAĞLIK MAGAZİN KÜLTÜR & SANAT TURİZM POLİS-ADLİYE YAŞAM EĞİTİM
   
  Milli iradenin simgesi TBMM 104 yıl Yaşında  
 
   
  AKDÜ Rektörlüğü koltuğunda Çocuklar Oturdu  
 
   
  81 ilde "Narkoçelik-13” operasyonları düzenlendi.  
 
   
  Sarı kodla uyarılan Antalya’da şiddetli rüzgar  
 
   
  Meteorolojik uyarı üzerine ekipler Antalya'da teyakkuzda  
 
 
Başkan Türel’den Şırnak’a Gönül Köprüsü
Başkan Türel’den Şırnak’a Gönül Köprüsü
 
Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya’dan 180 kişilik bir heyetle Şırnak’a çıkarma yaptı. Medya Grup Başkanımız Gazeteci-Yazar Mehmet Kesim’in de davetli olarak katıldığı heyet de temaslarda yerini aldı
 
6 Temmuz 2017 Perşembe - 17:47

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya’nın Gönül Köprüsü Projesi kapsamında kardeş şehri Şırnak’ı ziyaret ederek, vatandaşlarla bir araya geldi. Esnaf ve STK temsilcileri ile buluşan Türel, Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı gerçekleştirilecek Şırnak İçme Suyu Şebekesi İsale Hattı’nın da temelini attı.


 
HİZMETLERİ YERİNDE GÖRDÜ
 
Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, beraberinde 180 kişilik bir heyetle Antalya’nın Gönül Köprüsü Projesi kapsamında kardeş şehir olarak yardım elini uzattığı Şırnak’ta incelemelerde bulundu. Şırnak ziyaretine, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya AK Parti Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç, AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer, ilçe belediye başkanları, AK Parti il yöneticileri, belediye bürokratları ve 30’a yakın gazeteci katıldı. Havaalanında çiçeklerle karşılanan Antalya heyeti, vatandaşlarla bir araya geldi, Büyükşehir Belediyesi’nin Şırnak’a yaptığı hizmetleri yerinde gördü. Esnafı ziyaret eden Türel, ASAT’ın yapımını gerçekleştireceği Şırnak İçme Suyu Şebekesi İsale Hattı’nın da temelini attı.

 
BAYRAKLARA KARŞILANDILAR
 
Antalya’dan özel uçakla Şırnak’a giden heyet, ilk olarak Kumçatı Beldesi’ni ziyaret etti. Çocukların ellerinde Türk Bayrakları ve sevgi gösterileri ile karşıladıkları Antalya heyetine Kumçatılılar yoğun ilgi gösterdi. Vatandaşların sıcak ilgisi karşısında duygulanan Başkan Türel, tek tek selamlaşarak, sohbet etti. Şırnaklı hemşehrilerine seslenen Türel, şunları söyledi: “Şırnak’la kardeş şehir olmak suretiyle sizlerle hemşerilik ilişkimizi güçlendirdik. Ayrıca Antalya’da yaşayan 5 binin üzerinde Şırnaklı hemşerimiz, bildiğim kadarıyla Şırnak’ta yaşayan 700’ü aşkın Antalyalı hemşerimiz var. Dolayısıyla biz zaten bu kardeşlik ilişkilerini güçlü bir şekilde Antalya’da yaşamaktaydık. Bugün de hep birlikte Şırnak’ta bunu birleştirmek güçlendirmek için bir aradayız. Buralara kendi imkanlarımız ölçüsünde, bu kardeşlik bağlarını güçlendirmek üzere önemli hizmetler vermeye çalışıyoruz. Çünkü biliyoruz ki belediyeciliğin en önemli hususu insan hayatını kolaylaştırmaktır. Biz burada yapacağımız hizmetlerle sizlerin hayatını kolaylaştırmaya çalışan önemli gayretleri ortaya koyuyoruz. Yapacağımız çok iş var onu biliyoruz ama bir yerden başlayarak en azından geçmişe yönelik hizmet açığını kapatmak da gerçekten önem arz ediyor. Bunun için de gece gündüz çalışıyoruz. Değerli başkanlarımızla her noktada görüşüyor, taleplerini alıyoruz. Onların daha talepleri elbette ki olacaktır. Bunları da elimizden geldiği kadarıyla en güzel şekilde yerine getirmeye çalışıyoruz.”


 
180 KİŞİLİK HEYET
 
Antalya’dan 180 kişilik bir ekiple Şırnak’a geldiklerini söyleyen Türel, “Heyetimizde sivil toplum örgütlerimiz, belediye başkanlarımız, il başkanımız ve milletvekilimiz var. Yaklaşık 30’a yakın gazeteci arkadaşımızı Antalya’dan Şırnak’a getirmek suretiyle onların da burada sizlerle olan kardeşliğimizi dostluğumuzu en iyi şekilde müşade etmesini istedik. Bizi burada fevkalade sıcak bir ortamda karşıladınız. Sizlerin sıcaklığı gerçekten geldiğimiz andan itibaren bize büyük bir mutluluk verdi. Ben hepinize teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonra da daha sık görüşeceğiz” diye konuştu.


 
“ŞEHRİMİZE ŞEREF VERDİNİZ”
 
Kumçatılı aşiret reisi Abdullah Demir de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Binlerce kilometreden geldiniz, şehrimize şeref verdiniz. Şırnak’a hizmetleriniz için teşekkür ediyoruz. Hizmet kadar güzel bir şey yok. Antalyalıların sofrasından bir lokma alıp, Şırnak halkına sunması çok onur verici. Şırnak’ta eksiklerimiz var ama bizim için en önemlisi bölgemize huzurun gelmesi” dedi.


 
ŞIRNAK VALİLİĞİ’NE ZİYARET
 
Antalya heyeti daha sonra Şırnak’a geçti. Şırnaklıların sıcak ilgi ve sevgiyle karşıladığı Başkan Menderes Türel, Şırnak Valisi Mehmet Aktaş’ı ziyaret etti. Şırnak Valisi Mehmet Aktaş da, Antalya heyetinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Misafirlerimizi coşku ve içtenlikle karşıladıkları için bütün Şırnaklı hemşehrilerimle gurur duyduğumu ifade etmek istiyorum. Çok açıkça görülüyor ki kökleri, temelleri en az bin yıl geriye giden bir kardeşlik hukukunun, kardeşler arası bir buluşmanın çok güzel bir örneğini yaşıyoruz. Bin yıldır bütün etnik kökenlerimize rağmen, din kardeşliği, İslam kardeşliği üzerine bu topraklarda başımız dik, alnımız açık bir şekilde yaşıyoruz, yaşamaya da devam edeceğiz. Bunun da kaynağı bu birliğimiz ve beraberliğimiz olacak. Sayın Cumhurbaşkanımızın sürekli ifade ettiği gibi bu buluşma tek devlet, tek millet, tek vatan, tek bayrak anlayışının en güzel bir yansımasıdır. Ete kemiğe bürünmüş halidir” dedi.
 
“GÜZEL HİZMETLERE İMZA ATTILAR”
 
Bugün Şırnak’ta çok güzel yatırımlar yapıldığının altını çizen Vali Aktaş, “Başlatılan kardeş belediyecilik uygulamasıyla Antalya Büyükşehir Belediyemiz merkezimizle birlikte 5 belediyemizi kardeş seçti. Kendilerine bu ilgiden dolayı yürekten teşekkür ediyoruz. Şehrimizin sorunlarını çözdüler, çok güzel hizmetlere imza attılar. Başkanımız da ifade ettiler yatırımların ve hizmetlerin devamını bekliyoruz. Biz Antalya Büyükşehir Belediyesi’ni Şırnak’ımızın hamisi olarak kabul ediyoruz. İnşallah bu hamiliği hakkıyla yerine getireceklerdir ve bizi bundan sonra da desteklemeye devam edeceklerdir” diye konuştu. Türel, Valilik anı defterini de imzaladı.


 
STK’LARLA BİR ARAYA GELİNDİ
 
Başkan Menderes Türel, ardından Şırnak’taki sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile bir araya geldi. Hükümetin yürüttüğü Gönül Köprüsü Projesi kapsamında Şırnak Güçlükonak, Fındık, Beytüşşebap ve Kumçatı belediyeleri ile kardeş şehir olduklarını hatırlatan Türel, “Şırnak’ı kucakladık, bağrımıza bastık. Sevinç ve gururla büyük bir keyifle, onurla buraya geldik. Bugün Antalya’dan 180 kişilik bir heyetle huzurunuzdayız. Burada bu gönül köprüsünü oluşturmak bizim için önemliydi. Antalyalı olarak Şırnak’a destek olmak hizmet etmek için gayret ediyoruz. İnşallah bundan sonra da gayret edeceğiz” dedi.


 
“TERÖR BİR İNSANLIK SUÇUDUR”
 
Dün yol yapımında çalışırken teröristlerin açtığı ateş sonucu hayatını kaybeden işçilere Allah’tan rahmet, yaralanan işçilere acil şifalar dileyen Türel, “Böyle bir insanlık dışı saldırıyı yapanları da lanetle kınıyorum. Böyle alçaklık hiçbir kitapta yazmaz. Terör bir insanlık suçudur. Yani bir şahsa karşı değil; bütün bir insanlığa karşı işlenmiş bir suçtur. Terörle 40 senedir mücadele ediyoruz. Maalesef tamamen kökünü kazımak kolay değildir. 40 senedir bu mesele ile uğraşıyoruz. İşte biz dün saldırı haberini aldık; ama bir saniye bile tereddüt etmedik. Bugün Allah’ın izni ile buradayız. Bu vatana bir can borcumuz var onu da gerekirse Şırnak’a hizmet için öderiz. Ölüm Allah’ın emridir. Asıl üzücü olan Türkiye Cumhuriyeti’ne bela edilen bu hain fitnenin devam etmesidir” diye konuştu.


 
“MİLLET-KARDEŞ KAVGASINI REDDETTİ”
 
Bin yıldır kardeşliğin hüküm sürdüğü bu topraklarda 40 senedir ise bu kardeşliği bozmaya çalışanlar olduğuna dikkat çeken Türel, “Terör Türkiye’nin başına 1970’lerde Kıbrıs harekâtından sonra Türkiye’yi kontrol etmek için bela edilmiştir. O dönemleri hatırlayın gençliğimiz sağcılık solculuk fikirleri ile birbirine düşürülmüştür. Bir kısım gençlere Maocu  fikirler aşılanmıştır. O zamanın ihmalleri, ayrıca içimizdeki FETO gibi çeteler yüzünden bu sorun bunca sene maalesef çözülememiştir. Hükümetlerimizin silah bırakma davetlerine karşılık hendekler kazılmıştır. O oyun tutmadı. Milletimiz bu kardeş kavgasını elinin tersiyle itti ve reddetti. Buna rağmen hala dış güçlerin taşeronluğuna sığınanlar bu topraklara en alçakça ihaneti yapmaktadırlar.  Artık yeter, artık bu gaflet ve ihanet bitmeli, bitecek. Bu yolun sonunun olmadığı, dış güçlere güvenmenin fayda etmeyeceği görülecek. Bu güzelim bölgede sanayi, tarım, turizm gelişecekken hainler yüzünden buranın insanı senelerdir sıkıntı içerisindedir” ifadelerini kullandı.


 
“İÇME SUYU İÇİN 11 MİLYON LİRA”
 
Şırnak’ın kalkınması için gereken adımların atıldığını belirten Türel, şunları aktardı: “İşte Şırnak başta Sayın Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın gayretleri ile yeniden inşa ediliyor. Biz de onun için buradayız. Şırnak ile kardeş şehir bağımız resmi olarak geçen sene başladı. Ama gönül dostluğumuz her zaman vardı. Aralık ayında arkadaşlarımızı derhal gönderdik, burada incelemeler yaptı. Ekiplerimiz acil durum değerlendirmesi yapıp, yapılması gereken işlerle ilgili koordinasyon kurup; şehrin kapalı olan yollarının açılması, kesilmiş olan içme suyunun acil olarak tamiratlarının yapılması gibi belediye hizmetlerine, bizzat benim takibimle, hız verdi. Şehirde hizmet eden merkezi bütçe kamu kuruluşları Tarım Orman, Çevre Şehircilik, Karayolları, Özel İdare yetkilileri ile başta Sayın Valilerimizle ve tabi ki Sayın Turhan Bedirhanoğlu Başkanımızla Vali Yardımcımızla toplantılar yapılıp, belediyecilik faaliyetleri için onların destekleri istendi. İlk aşamada içme suyu meselesi için acil eylem planı dedik; proje hazırladık. İçme suyu şebekesinin yetersiz olduğunu gördük. Şırnak’a 3 günde bir su ya veriliyordu ya verilemiyordu. Tabi şehir içi su şebekesi için İller Bankamız ihaleye çıktı. Biz de 5 buçuk milyon liralık bir boru nakli yaptık ve toplamda 11 milyon TL’lik bir içme suyu yatırımı gerçekleştirdik. Kısa vadede yaptığımız tamiratlar suyun akmasını sağladı. Terfi istasyonunu yaptık. İnşallah Şırnak temiz ve sağlıklı bir su şebekesine kavuşacaktır.”


 
“HACI AMCADAN ANLAMLI TELEFON”
 
Bir anısını da paylaşan Başkan Menderes Türel şunları anlattı: “Bir gün Antalya’dayken Şırnaklı bir hacı amcamız beni aradı. Benim telefonum herkeste vardır. Dedi ki amcam sen beni tanımıyorsun, ben Şırnak’tan seni arıyorum. Bugün günlerden Cuma ve senin sayende ilk defa bugün abdest alarak Cuma Namazı’nı kılmayı Allah bana nasip edecek dedi. İnanınız bunu yaptığımız işlerin reklamı olsun diye anlatmıyorum. Bunu belki o anda en huzurlu, en mutlu insanlarından biri olduğumu gördüğüm için sizinle paylaşıyorum. Bize bu Allah’ın izni ile yeter. Bu hizmetleri sizlerin duaları ile çok daha mümkün olabileceği aşikardır. Dualarınızı bizden eksik etmeyin. Bunlar sizin hizmetlerinizdir, bu hizmetlerin gerçek mimarları sizlersiniz.”


 
ŞIRNAK ŞANTİYE HALİNDE
 
Başkan Türel konuşmasını şöyle sürdürdü: “Buraya geldiğimde Sayın Başkan dedi ki ‘Şırnak şantiye halinde, halkta biraz şikayet var’ Çünkü altyapı böyle bir şeydir Bir siyasetçi için çok cazip değildir. Yaparken şehri kazarsınız, toz toprak birbirine karışır. İçme suyu ve kanalizasyon gibi hizmetleri de yerin altına yaptığınızdan dolayı üstünü kapatıp asfaltı döktüğünüzde gözükmez ve unutulur gider. Her nimetin bir külfeti var. Dolayısıyla işte sizin sabrınız bugün belki bu sıkıntılarda vereceğiniz en büyük destek olacak. Sayın Başkan bana Şırnak tam bir şantiye halinde dediğinde, ben de cevap verdim. Antalya da tam bir şantiye halinde. Onun için de vatandaşlarımızın bu külfeti sabrı ile karşılaması sayesinde bu hizmetleri ancak elde edebiliyoruz. Sizin sabrınız, sizin dua ve desteklerinizle bu hizmetler yapılıyor.”


 
ŞIRNAK’A 15 MİLYON LİRA
 
Türel, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Şırnak’a kazandırdığı hizmetleri şöyle sıraladı: “Sadece içme suyu değil, bu kısa sürede Şırnak’a otobüs, kamyon, itfaiye aracı, arasöz gibi birçok destek sağladık. Parklar, kent mobilyaları, oyun sahaları yaptık, sosyal alanda yardımlar, Ramazan ayında iftar sofraları kurduk ve en önemlisi Antalya Şehir Tiyatromuzu buraya getirdik. Çocuklarımızı tiyatroyla buluşturduk. Beni en çok mutlu eden hizmetlerden birisi de o oldu. Bu desteklerimiz devam edecek. Desteklerimizin maddi değeri para ile ölçülmez ama 15 milyon TL’ye yaklaşmıştır. İmkanımız ölçüsünde daha da yapacağız. Şırnak için bütün daire başkanlarımızı, mühendislerimizi, doktorlarımızı görevlendirdik. Arkadaşlarımız fedakarca çalıştılar. Az önce Turan Bey anlattı. İsmail Bey kardeşimiz, Hüseyin kardeşimiz içme suyu için dağın başına bile her türlü güvenlik riskini göze alarak çıktılar. Oralarda o çalışmalarını yaptılar.  Allah hepsinden razı olsun.”


 
“BELEDİYECİLİKTE SİYASET OLMAZ”
 
“Belediyecilik siyaset yeri değildir. Belediyecilikte siyaset olmaz” diyen Başkan Türel, “Belediyeciliğin siyaseti hizmettir. Hizmet ederek siyaset yapılır. İçme suyunun otobüsün, asfaltın yolun ideolojisi olmaz. Bir belediye başkanı oturup kendi şehrinde hendek kazılmasını seyredemez. Bu hendekler devlete karşı değil, Şırnaklı çocukların geleceğine karşı kazılmıştır. İşte şimdi Şırnak yatırım ve hizmetle Allah’a şükürler olsun kavuşuyor. İnşallah önce il ve ilçelerin imarı yapılacaktır. Sayın Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın direktifleriyle, hükümetimizin Şırnak’taki yatırım miktarı 2 milyar liranın üzerindedir. Şırnak bu yatırımları özlemle bekliyor. Arkasından ekonomik yatırımlar gelecek ve inşallah fabrikalar yükselecek burada. Üniversitemizin öğrenci sayısı inşallah çok daha fazla olacak. Burada görev yapan bütün arkadaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum” ifadelerine yer verdi.


 
GENÇLERE MESAJ
 
Son olarak Şırnaklı gençlere seslenen Türel, sözlerini şöyle tamamladı: “Şırnak gibi 6 bin yıllık tarihe sahip bir ilde okumak, insanlığa hizmet etmek, fikir, kültür, sanat adamı olmak Amerika’da modacılık yapan Numan Ataker gibi, Aziz Sancar gibi bir ilim adamı olmak, Şerafettin Elçi gibi bir siyasetçi olmak varken, 100 sene öncenin ilkel akıllarına kapılmak, dünyadan geri kalmak, dış güçlerin bu bölgeye biçtiği bir roldür ve bu asla kabul edilemez. Türkiye’de darbeler dönemini kapatacağız. Demokrasi içinde bir ve beraber olarak kalkınma mücadelesi vereceğiz. Irak ve Suriye’de hazırlanan tuzaklara biz düşmeyeceğiz. Bu bölgeyi binlerce kilometre uzaktan ellerinde kumanda ile yönettikleri bir bölge olmaktan çıkaracağız.


 
TEMELE İLK HARÇ ATILDI
 
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, ASAT tarafından yapımı gerçekleştirilecek kentin içme suyu sorununu tarihe gömecek, Şırnak İçme Suyu Şebekesi İsale Hattı Temel Atma törenine katıldı. Türel ve beraberindekiler isale hattına ilk harcı koyarak, hayırlı olmasını diledi.


 
TÜREL’DEN ESNAF ZİYARETİ
 
Başkan Türel, Vali Mehmet Aktaş ile birlikte Şırnak merkezinde esnaf ziyareti yaptı. Esnafı tek tek dolaşan Türel, hayırlı işler dileklerini iletti. Esnaf ve vatandaşlar Türel’e yoğun ilgi gösterdi. Vatandaşların Şırnak sizinle gurur duyuyor, söylemleri eşliğinde kent merkezini dolaşan Başkan Türel, esnafla sohbet etti, sorunlarını dinledi. Türel, misafirperverlikleri, içten ve mükemmel ev sahipliği için Şırnaklılara teşekkür etti.


 
BEDİRHANOĞLU’NA ZİYARET
 
Başkan Türel, esnaf ziyaretinin ardından Şırnak Belediyesi’ne de kayyum olarak atanan Vali Yardımcısı Turhan Bedirhanoğlu’nu makamında ziyaret etti. Bedirhanoğlu, 1328 kilometre mesafeden kardeşlik ve gönül köprüsü kurmak için gelen Antalya heyetine teşekkür ederek, “Şırnak yakın zamanda zor günler geçirdi. Çukur ve barikatların kaldırılması can ve mal güvenliğinin sağlanması için güvenlik güçleri tarafından yapılan başarılı operasyonlar ve sokağa çıkma yasağının kalkmasının akabinde huzur ve güven ortamı yeniden tesis edildi. Şehrimiz ciddi anlamda yıkıldı ve tahrip gördü. Belediye başkan vekili olmamızla beraber 8’inci ayın sonunda görevimizi, devletimizin, hükümetimizin büyük destekleriyle şehrimizi ayağa kaldırmak için çaba ve gayretle göreve başladık. Şehrimizin yeniden inşası ve yatırım hamleleri alt yapı, üst yapının yanında tüm alanda çalışmalar başlattık. TOKİ tarafından başlatılan 6 bin 500 konut, bin 100 iş yerinin temeli atılıyor. Çalışmalar hızla ilerliyor. 105 kilometrelik sıcak asfalt ihalesi, 28 milyon ihale bedelli kanalizasyon, 17 milyon bedelli içme suyu ihalesi, 83 dönümlük mesire alanı, park ve bahçe projelerimiz hükümetimizin desteğiyle devam ediyor” diye konuştu.


 
“ANTALYA CİDDİ DESTEK GÖSTERDİ”
 
Antalya Büyükşehir Belediyesinin Şırnak’ın imar ve inşası noktasında ciddi destekler gösterdiğini belirten Turhanoğlu, “Sokağa çıkma yasağının kalktığı ilk günden beri şehrin içme suyu problemini çözmek amacıyla teknik ekip, araç ve malzeme desteğiyle içme suyu problemlerini geçici olarak çözdü. 11 milyon içme suyu projesi yapıldı. Kamyon, arazöz, otomobil, kepçe, itfaiye araçları, oyun grupları, sokak aydınlatma direkleri, mobil aşevi ve sanatsal etkinliklerle kalkınmamızda büyük roller almaya devam ediyorlar. Bizim bile girmeye korktuğumuz yerlere ASAT girdi ve su sorunumuzu çözdü” dedi.


 Ziyaretlerin sonunda Şırnaklı kadınlar Başkan Menderes Türel’e ve Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç’e teşekkür plaketi sundu. 


Arkadaşına Gönder   Yazdır   Önceki sayfa   Sayfa başına git  
 
 
Başkan Tütüncü: “Halk Artık Geleceğe Bakıyor”
 
Antalya’da Synchro Cup Heyecanı
 
 
FACEBOOK YORUM Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
YORUMLAR     Onay bekleyen yorum yok.
 

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
 
 
 
   
 
Bu haber henüz yorumlanmamış...

 
DİĞER HABERLER
 
Başkan Tütüncü: “Halk Artık Geleceğe Bakıyor”
Kayyum danışmanı olarak atandığı İdil’e ekibi ile birlikte giden Başkan ...
Ortaköy, Karacaören Asfalta Kavuşuyor
Antalya Büyükşehir Belediyesi, Kumluca’nın Ortaköy ve Karacaören mahalleleri ...
ASAT’ın Yağmur Suyu Seferberliği Sürüyor
Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, 6 milyonluk yatırımla Muratpaşa ...
Adrasan Merkez İmar Parsellerinin Uygulaması İptal Edildi
Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, düzenlediği basın toplantısında ...
 
 
Başkan Türel: “Sıra Vizyon Projelerde”
Bugüne kadar Antalya’nın hizmet açığını kapatmaya yönelik yatırımlara ...
Minik Pehlivanlarımız Kırkpınar’a Hazırlanıyor
Ata sporumuzu sevdirmek ve Kırkpınar yağlı güreş müsabakaları için 26 ...
Semazenler Gönülleri Mest Etti
Ramazan etkinliklerinde bu kez Konya rüzgârı esti. Semazenlerin ‘Sema ...
Mahalle Yolu Asfaltla Buluştu
Antalya Büyükşehir Belediyesi, Manavgat Yeniköy mahalle yolunu sathi kaplama asfalt ile buluşturdu.
 
 
Antalya OSB’de Doğa Dostu Çalıştay
Antalya OSB’nin Türkiye’ye örnek olacak Endüstriyel Simbiyoz ve Eko-Verimlilik ...
Taşkın Koruma İnşaatlarına Yerinde İnceleme
DSİ Antalya Bölge Müdürü Hayrullah Coşkun, Elmalı ilçesinde yapımına devam ...
Kepez’den Yeni Kent Meydanı
Kepez Belediyesi, ilçenin kalbine kültürel, sanatsal, sosyal, sportif ...
Dikkat Sular Kesilecek!
Kepez’in bazı mahallelerinde sahurdan iftara kadar su kesintisi ve basınç düşüklüğü yaşanacak.
 
 
 
 
Siz Antalya'yı HAK Ediyor Musunuz ?
 
Mehmet KESİM
 
 
Yaşam Armağan Etmek
 
Nilgün Bilal
 
 
ANTALYA,Mehmet Kesim'in SİZ ANTALYAYI HAK EDİYOR MUSUNUZ ? Köşe yazısını Konuşuyor
 
Büyük Antalya diyor ki...
  ANTALYA,Mehmet Kesim'in SİZ ANTALYAYI HAK EDİYOR MUSUNUZ ? Köşe yazısını Konuşuyor
  YAZARLAR
  ÇOK OKUNANLAR
  FOTO GALERİ
Antalya'nın Güzellikleri Sizleri Bekliyor

Antalya'nın Güzellikleri Sizleri Bekliyor

  ANKET
     
 
Antalya'nın En Önemli Sorunu Nedir

A- Ulaşım

B- Temizlik

C- Elektrik


Sonuçlar Anket arşivi
 
     
  FACEBOOK'TA BÜYÜK ANTALYA
eczane
  ÇOK YORUMLANANLAR
 
 
 
  .Künye
  .Iletisim
  .Reklam
  .Sitene EKle
 
 
  .Gündem
  .Politika
  .Spor
  .Ekonomi
  .Sağlık
  .Magazin
  .Kültür & Sanat
  .Turizm
  .Polis-Adliye
  .Yaşam
 
 
  .SİYASİLER
  .Yaşam
  .Çeşitli
 
 
  .Haber
  .Komik
  .Video
  .Reklam
 
 
  .Antalya'nın En Büyük İnternet Gazetesi
  .Antalya Haberleri
  .Antalya Gündem
  .Antalya Yaşam
  .Antalya Turizm
  .Antalya Kültür Sanat
  .Antalya Magazin
  .Antalya Sağlık
  .Antalya Ekonomi
  .Antalyaspor
  .Antalya Politika