Günün Haberleri Giris Sayfam Yap Favorilere Ekle Künye Iletisim Son Dakika Ekle RSS
     
   
     
 
ANA SAYFA GÜNDEM POLİTİKA SPOR EKONOMİ SAĞLIK MAGAZİN KÜLTÜR & SANAT YAŞAM TURİZM POLİS-ADLİYE EĞİTİM
   
  Vali Yazıcı : Elimizdeki İmkânları İyi Kullanarak Vatandaşlarımızı Mağdur Etmemeliyiz  
 
   
  Başkan Böcek'in İyileşme Süreci Sürüyor  
 
   
  Kepez’in hanımları güne sporla ,sağlıklı ve zinde başlıyor  
 
   
  Rektör Özkan’a Sürpriz Öğretmenler Günü Kutlaması  
 
   
  Antalya Devlet Opera ve Balesi'nden “Sonbaharda Brahms” konseri  
 
 
Mehmet Kesim Yazdı :Antalya Siyaseti ve Sokakların Dili
Mehmet Kesim Yazdı :Antalya Siyaseti ve Sokakların Dili
 
Gazeteci Yazar Mehmet Kesim yaklaşan Yerel seçimle öncesi Turizmin başkenti Antalya'da seçmenin nabzını tutarak elde ettiği bilgilere dayanan görüşünü köşe yazısına taşıdı
 
12 Mart 2019 Salı - 14:38

  Yazmış olduğu iddaalı köşe yazılarıyla kamuoyunun dikkatini çeken okurları tarafından merakla ve beğeni ile takip edilen gazeteci yazar Mehmet Kesim yaklaşan seçimle öncesi Antalya seçmeninin nabzını tutarak yazdığı köşe yazısını okurlarıyla paylaştı.
İşte Mehmet Kesim'in Köşe Yazısı :
                                Antalya  Siyaseti ve Sokakların Dili

31 Mart seçimleri net ve açık olarak gösteriyor ki  belediye başkan adayları için  Antalya yan gelip yatarak büyük oy farklarıyla kazanılabilinecek bir seçim şehri deyil.
  Siyasi partilerin ittifak yaparak girdikleri seçimde,bıçak sırtında süren  kıyasıya bir mücadele ,hızla artan tansiyonuyla, seçim gününe kadar sürecek.
Ben anketlerin , kamuoyu yoklamalarının şu an itibarıyla seçmen üzerinde bir etkisi olmadığını, siyasi partilerin, başkan adaylarının ,hesabını ,kitabını, seçmenle kurulan gönül bağına sevgiye saygıya göre yapmaları gerektiğine inanıyorum.
Seçmenin oyunun tercihi vaatlere göre deyil seçmenle birebir kurulan ilişkiyle, seçmenin başkan adayına duyduğu sevgiye, saygıya göre belirleneceğini ,  sandıktan çıkacak oylarda hepimizin 31 mart akşamı bunu göreceğimizi herkesin bilmesini isterim.
Peki bu düşünceye nasıl sahip oldum.
Masa başı Partiler'den başkan adayların'dan gelen basın bültenleriyle deyil günlerdir sokaktaki vatandaşımızın samimi duygularıyla birebir  konuşmalarımızdaki önemli etkenlerle onların düşüncelerinden bana anlattıklarından çıkardığım sonuçla  sahip oldum.
Antalya öyle sıradan bir şehir deyil. 
Turizmin başkenti, tarımda söz sahibi, hızlı göç alan ,büyüyen genç nüfusu hissedilen bir şehir Antalyamız.
Seçmen haklı ,sandığa gidecek, oy tercihini yapacak, 5 yıl Antalyamızı yönetecek, Büyükşehir ve İlçe belediye başkanını seçecek, koca 5 yıl.
Bu seçim'de seçmen  hata yapmamalı ki  5 yıl Antalyamız çok iyi, başarılı, çalışkan ,seçmeniyle gönül bağı olan ,sevgisi ,saygısı yürekten, samimi içten duygularıyla kendini temsil eden büyükşehir ve ilçe belediye başkanlarımız olsun.
 Seçilecek belediye başkanları ,kültürüyle, bilgisiyle ,tecrübesiyle,becerisiyle , yaşam şekliyle, samimiyetiyle,ekibiyle  görev yaparak Antalyamızı dahada refah yaşanılabilir bir şehir haline getirsinler.
Ben izlenimlerimin kısa bir özetini hemen köşe yazımın başlangıcında sizlerle paylaştım.Sanırım yazdıklarımı Parti yöneticileri milletvekilleri başkan adayları helele hele onlara seçim propaganda çalışmaları yapan danışmanları ,reklam ajansları ,ekipleri okurlar ,şöyle bir düşünürler.
Neden düşünürler diyorum seçim propagandalarında ve yapılan çalışmalarda bence Antalya halkını sahayı  çok iyi tanımıyorlar ve kalıplaşmış kılışeleşmiş çalışmalarla göz doldurmaya çalışıyorlar buda Antalyalı seçmeni etkilemiyor.
  AK Parti ve Cumhur ittifakı adayı Antalya büyükşehir belediye başkanı Menderes Türel ile CHP ve Millet ittfakı adayı Konyaaltı Belediye başkanı Muhittin Böcek arasında geçecek seçim yarışında seçim gününe kadar Antalya halkının seçimlerle ilgili nabzını tutmaya devam ederek köşemden sizlerle paylaşacağım.
Şu ana kadar tespitlerim'de Başkan adayı Türelin Antalyanın tüm ilçelerindeki tanınırlığı rakibi Böcekten bir hayli fazla.
Türelin geçmişteki Gazetecilik mesleği ,Antalya ticaret odasında yönetim kurulu başkanlığı yapması, Antalyasporda görev alması, daha önceki Belediye başkanlığı görevi ,bir dönem Milletvekilliği ,genel başkan yardımcılığına kadar yükselmesi yeniden ''Nerde Kaldık Antalyam'' diyerek aday olup seçimi kazanıp 5 yıl içerisinde hükümetinde desteğini alarak yaptığı çalışmalar Ulusal ve Yerel medyada ,sosyal medyada sık yer alması son olarak başkan adaylığının daha erken açıklanarak sahada çalışması, bu tanınırlık konusunda sayabileceğim faktörlerin başında geliyor.
Diğer başkan adayı Muhittin Böcek'in  uzun yıllara dayalı kesintisiz siyasetde yer alması Anavatan parisindeki ilçe başkanlığı Konyaaltı gibi bir ilçeden üst üste defalarca seçimi kazanması bu süreçte kendini her şekilde yenilemesi bölge halkıyla olan ilişkisine verdiği önem kendisini şu anki konumuna getiren tanınırlığını öne çıkaran en önemli özellikler.
Bence Türel isim olarak AK Partinin Antalyada toplumun herkesiminden oy alabilecek en iyi başkan adayıdır.
Böcekde öyle, oda bu ortamda kendi partisinin dışında da  oy getirebilecek bir başkan adayı.
İkiside Antalyalı ve yıllardır bilinen hepimizce  iyi tanınan isimler..
Cumhur ittifakı adayı Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin desdeği yanısıra Antalya'da AK Parti ve MHP gerek il başkanları gerekse yöneticilerinin Milletvekillerinin çok iyi ilişkilerle sürdürdüğü bir seçim süreci içerisindeler.
Antalya'da birde Mevlüt Çavuşoğlu gerçeğini kimse göz ardı edemez.
Dışişleri  bakanı Çavuşoğlu yıllardır fırsatını bulduğu her zamanı Antalya seçim bölgesinde sahada geçiren bir insan.Makamı mevkisi büyüdükçe mütevaziliği insani ilişkileri dahada çok artan Antalya'da insanların özel günlerinde fırsat buldukça yanlarında olmaya çalışan Çavuşoğluna Antalya'da duyulan sevgi saygı sahada, vatandaş'da, kendini her fırsatda hissettiriyor.
Yine İl başkanlığından Milletvekilliğine giden zaman içerisinde Antalyalılarla her fırsatda bir olmaya çalışan mütevazi kişiliği ile Mustafa Köseye duyulan sevgi saygı kendini sokak'da hissettiriyor.
Atay Uslu ve İbrahim Aydının seçim bölgelerine olan düşkünlüğü vatandaşla ilişkileri ,gerek valiliği gerekse Emniyet genel müdürlüğü gerekse daha önceki Milletvekilliği döneminde sadece Antalya'da deyil çalıştığı illerde ve kurumlarda Antalyalı hemşerilerine olan yakınlığı Kemal Çelik'e Antalya 'da ayrı bir dost zinciri oluşturduğunu örnekleriyle yakınen biliyorum  bütün bunlar bu seçimde başkan adayı Menderes Türel için çok büyük avantaj olacak ,daha öncede söylediğim gibi seçmen duygusal vefalı sandığa giderken bunu asla unutmayacak.
Aynı durum Başkan adayı Muhittin Böcek içinde geçerli.
Yıllardır Belediye başkanlığı şu an ittifak içerisinde bulunduğu İYİ Partinin Antalya'da iyi bir oya sahip olması Hasan Subaşı gibi tecrübeli bir ismin Milletvekilliği
Cavit Arı'nın, Rafet Zeybek'in, Çetin Osman Budak'ın yıllardır Antalya'da kendi alanlarında verdikleri ,hizmetle insani ilişkileriyle bilinmesi Muratpaşa ,Kemer,Manavgat,Döşemealtı gibi önemli belediyelerde CHP'li isimlerin hizmet vermesi başkan adayı  Böcek için bir avantaj
Bu faktörlere ekleyeceğim daha bir çok önemli unsurlar var .MHPnin Cumhur ittifakında  İYİ partinin Millet ittifakında seçmenini sandiğa götürecek katılımını etkileyecek çalışmalar.
her iki ittifak grubunda ilçelerde yapılan karma listede yer alan belediye meclis üyesi adaylarının  saha  çalışması ,seçmenle buluşması , HDP'nin içindeki ciddi orandaki muhafazakar oyların kime gideceği 
Her iki başkanı yıllardır çok iyi tanıyorum 
Başkan adayı Türel konusunda yazdıklarım, köşe yazıları, köşe yazısı arşivinde mevcut ,isteyen tekrar hafızasında okuyarak  tazeleyebilir.
Ben Antalya seçmeninin sahada nabzını tüm ilçelerde birebir yüzyüze konuşarak tutmaya devam edeceğim..
Çünkü Antalya Benim kıymetlim.Antalya benim şehrim. Bizim şehrimiz

Sık sık seyahat etsemde doğup büyüdüğüm yaşamaktan keyif aldığım Antalyanın gelecek 5 yılına talip olan başkan adaylarını hepimizin sandığa giderken çok iyi düşünerek oy tercih yapmamız gerektiğini biliyor ve bunun önemini siz değerli okurlarımla paylaşmanın tarihi bir  gazetecilik görevi olduğuna inanıyorum

   mehmetkesim@byturco.com

 


Arkadaşına Gönder   Yazdır   Önceki sayfa   Sayfa başına git  
 
 
Galatasaray'a Kötü Yenildik 5-0
 
Başkan Sözen :Hedefimiz Side'yi Dünya Arenasına Çıkarmak
 
 
FACEBOOK YORUM Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
YORUMLAR     Onay bekleyen yorum yok.
 

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
 
 
 
   
 
Bu haber henüz yorumlanmamış...

 
DİĞER HABERLER
 
Antalya Siyasetinin duayen isimlerinden Hasan Canöz Vefat etti
Uzun Süredir tedavi Gören Canöz'ün cenazesi 12 mart Salı günü defnedilecek
Üreten kadınlar ‘8 Mart Şenliği’nde buluştu
Antalya Büyükşehir Belediyesi üretenler kadınlar için 8 Mart Kadınlar Günü Şenliği düzenledi.
Kadınlar; şiddete karşı Türkiye haritası oluşturup Erik Dalı oynadı
Muratpaşa Belediyesi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde 3 bin 500 ...
İşte Antalya’yı fetih kutlama Programı
Antalya’nın fethinin 812’nci yıldönümü, Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde ...
 
 
ADOB'dan “SEVGİLİLER GÜNÜ KONSERİ”
Antalya Devlet Opera ve Balesi 14 Şubat Perşembe akşamı saat: 20.00’de ...
Başkan Uysal’dan 10 Ocak mesajı
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü ...
Alanya'da Kar'la Mücadele
Antalya Büyükşehir Belediyesi, Alanya’nın yüksek kesimlerinde kar ve heyelandan ...
Antalyaspor Hazırlıklarını ara vermeden sürdürüyor
Devre arası kamp çalışmalarını Belek'te sürdüren Antalyasporumuzda, antrenmanların ...
 
 
Vali Karaloğlu Anma Törenindeki İkramları Vatandaşlara Kendi Eliyle Dağıttı
Yoğun kar yağışı altında yapılan yürüyüşte Antalya Valisi Münir Karaloğlu ...
Antalya Sarıkamış Şehitlerini Saklıkent'de Anacak
Anma Töreni 6 ocak Pazar günü Saklıkent Kayak merkezinde Antalya Valisi ...
DOB ''Çardaş Prensesi ''Operetine Hazırlanıyor
Antalya Devlet Opera ve Balesi, 22 Aralık’ta dünyaca ünlü ÇARDAŞ PRENSESİ ...
Kemerin En Güzel Resmini Çektiler Tatili Kaptılar
​Kemer Yöresi Tanıtım Vakfı (KETAV) tarafından düzenlenen “Tatilcinin Objektifinden ...
 
bedava bonus veren-yat kiralama-
 
komşu meclis
 
 
Koronaya Çare'SİZ' Değil Misiniz ?
 
Mehmet KESİM
 
 
ORGAN BAĞIŞI HAFTASININ ARDINDAN…
 
Nilgün Bilal
 
 
Biz Var Ya Sizin İçin Varız
 
Büyük Antalya diyor ki...
  Biz Var Ya Sizin İçin Varız
  YAZARLAR
magazinekibi
  ÇOK OKUNANLAR
Byturco
  FOTO GALERİ
Antalya'nın Güzellikleri Sizleri Bekliyor

Antalya'nın Güzellikleri Sizleri Bekliyor

  ANKET
     
 
Antalya'nın En Önemli Sorunu Nedir

A- Ulaşım

B- Temizlik

C- Elektrik


Sonuçlar Anket arşivi
 
     
  FACEBOOK'TA BÜYÜK ANTALYA
eczane
  ÇOK YORUMLANANLAR
 
 
 
  .Künye
  .Iletisim
  .Reklam
  .Sitene EKle
 
 
  .Gündem
  .Politika
  .Spor
  .Ekonomi
  .Sağlık
  .Magazin
  .Kültür & Sanat
  .Yaşam
  .Turizm
  .Polis-Adliye
 
 
  .SİYASİLER
  .Yaşam
  .Çeşitli
 
 
 
 
  .Antalya'nın En Büyük İnternet Gazetesi
  .Antalya Haberleri
  .Antalya Gündem
  .Antalya Yaşam
  .Antalya Turizm
  .Antalya Kültür Sanat
  .Antalya Magazin
  .Antalya Sağlık
  .Antalya Ekonomi
  .Antalyaspor
  .Antalya Politika