ıAntalya Valisisi Yazıcı'dan Jandarma Teşkilatı’nın 184. Kuruluş Kuutlama Mesajı

13 Haziran 2023 Salı  21:50

İŞTE O MESAJ

Jandarma Teşkilatı’nın 184. Kuruluş Yıl Dönümü Mesajı
 
Vatan topraklarının her bir noktasında; en ücra dağlardan, en sığ sahillerine kadar huzur ve güvenimizin teminatı olan Jandarma Teşkilatımızın 184. Kuruluş Yıl Dönümü kutlu olsun.
Kurulduğu günden bu yana Türk Milletinin huzuru, asayişin temini ve devletimizin güvenliği için hiç bir fedakârlıktan kaçınmayarak canla-başla hizmet veren Jandarma Teşkilatımız, 184 yıllık tarihi boyunca kapasitesi, tecrübesi, sorumluluk sahasının genişliği ve üstün başarılarıyla milletimizin gururu, vatanımıza göz dikenlerin ve huzurumuzu kaçırmak isteyenlerin korkulu rüyası olmuştur.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk, "Jandarma, her zaman yurt, ulus ve Cumhuriyete aşk ve sadâkatle bağlı; tevazu, fedakârlık ve feragat örneği bir kanun ordusudur." sözüyle Jandarma Teşkilatımızı en güzel şekilde ifade etmiştir. Biz Asker Ocağını Peygamber Ocağı olarak gören, yüce inanca sahip bir milletiz. Gücünü yasalardan ve desteğini aziz milletimizden alan Jandarma Teşkilatımız, vatan sevgisi, iyi eğitimli personeli, modern donanımı, disiplini, kabiliyeti ve görev anlayışıyla milletimizin gönlünde huzur ve güvenin teminatı olarak en güzel şekilde yer almaya devam edecektir.
Jandarma Teşkilatımızın 184. kuruluş yıl dönümü vesilesiyle teşkilatımız bünyesinde görevini ifa ederken şehadet şerbetini içen tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize sağlıklı ve uzun ömürler, kahraman jandarmalarımıza görevlerinde kolaylıklar ve başarılar diliyorum.
 
Ersin YAZICI 
Antalya Valisi
 Sayfa Adresi: http://www.buyukantalya.com/haber/iAntalya-Valisisi-Yazici-dan-Jandarma-Teskilati-nin-184-Kurulus-Kuutlama-Mesaji/101194