Menderes Türel mi ? Hakan Tütüncü mü ? Tatlı Rekabet Zirve Yaptı

20 Aralık 2023 Çarşamba  10:29

Antalya şehir merkezi ve tüm ilçelerde gündemde AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı kim olacak merakı var...
Menderes Türel mi ? Hakan Tütüncü mü ? Tatlı Rekabet Zirve Yaptı
​Yaklaşan Mahalli seçimlerde AK Parti Antalya  Büyükşehir Belediye Başkanlığı için iki önemli isim arasındaki tatlı rekabet zirve yaptı..
5 Farklı İnternet Gazetesi ile Türkiye'de Antalya'da ,KKTC de büyük beğeni ve ilgiyle takip edilen Byturco Medya Yayın Grubumuza , Byturco Medya Yayın Grubu Başkanımız Gazeteci Yazar Mehmet Kesim'e  ,ekibimize gerek telefon gerekse mesajlarla 
binlerce insan ulaşmaya çalışarak      HANGİSİ ? 
sorusu gün geçtikçe giderek artarken sizin için bu özel haberimiz hazırladık.
Her iki adayda Cumhurbaşkanı ,AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından çok iyi tanınıyor ve biliniyor özelliklede seviliyor.
Menderes Türel mi ? Hakan Tütüncü mü ? Tatlı Rekabet Zirve Yaptı


TÜREL  İLE TÜTÜNCÜ ARASINDAKİ TATLI REKABET SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN ÖZEL ÇALIŞMALARLA TİTİZCE  HAZIRLANIMIŞ ÖZEL  AÇIKLAMALARLA SÜRÜYOR VE BÜYÜK HEYECAN YARATARAK  ANTALYALILAR TARAFINDAN İLGİYLE TAKİP EDİLİYOR SONUÇ  MERAKLA BEKLENİYOR...
Menderes Türel mi ? Hakan Tütüncü mü ? Tatlı Rekabet Zirve Yaptı


Eski Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel 31 Mart 2024'te gerçekleşecek olan yerel seçimler için adaylık sinyalini sosyal medya üzerinden yapmış olduğu özel paylaşımlarla başlattı 
2004-2009 ve 2014-2019 tarihleri arasında iki dönem Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapan Menderes Türel 'Yine Antalya kazansın' parolasıyla adaylık sinyali vermişti 


Menderes Türel Kimdir ?
Menderes Mehmet Tevfik Türel, 11 Temmuz 1964 tarihinde Antalya'da dünyaya geldi. Menderes Türel,
İlk, orta ve lise eğitimini Antalya’da tamamladıktan sonra İngiltere’de gazetecilik eğitimi aldı.

Türel, uzun yıllar Antalya’da gazeteci olarak çalıştı ve çeşitli basın ve yayın kuruluşları tarafından birçok kez yılın gazetecisi olarak ödüllendirildi. 1987 yılında Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü tarafından araştırma ve inceleme dalında Türkiye’nin en iyi gazetecisi seçildi.

Menderes Türel, 1992 yılında, 28 yaşındayken Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Oda Meclisi üyeliğine seçildi. Sonrasında 21 Kasım 1987 ve 25 Kasım 1999 tarihleri arasında ATSO Yönetim Kurulu Başkan vekilliği görevini yürüttü. 9 Kasım 2001 tarihinde yapılan oda seçimlerinin ardından 14 Kasım 2001 tarihinde üstlendiği Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini 22 Ocak 2004 tarihine kadar sürdürdü. Türel, 2004 yılında Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olmak için Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinden ayrıldı. 28 Mart 2004 tarihinde gerçekleşen yerel seçimlerde Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi. Menderes Türel, aynı dönemde Avrupa Konseyi, Yerel ve Bölgesel Yönetimlerde de daimi üyelik yaptı.

Menderes Türel, 12 Haziran 2011 Milletvekili Genel Seçimleri'nde AK Parti'den Antalya 2. sıra milletvekili adayı olarak TBMM'ye girdi. 30 Eylül 2012'de AK Parti MKYK'sına seçilen Türel, 14 Aralık 2013'te Antalya İl Başkanlığı'nın düzenlediği yemekte Recep Tayyip Erdoğan tarafından Antalya AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olduğu açıklandı. 30 Mart 2014 Türkiye yerel seçimlerde CHP'li mevcut Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'ı 23 bin oy farkıyla geçerek Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığına bir dönem aradan sonra tekrar seçildi.

Menderes Türel, Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi Türkiye Milli Heyet Başkanlığı, Türkiye-Brezilya Parlamentol ararası Dostluk Grubu Başkanlığı ve Sağlıklı Kentler Birliği Başkanlığı görevlerini devam ettirmektedir.

İyi derecede İngilizce bilen Türel, University of Cambridge First Certificate sahibidir.

Türel, evli ve iki çocuk babasıdır.

Menderes Türel, 31 Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimlerde yeniden AK Parti'nin Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı oldu.
Halen AK Partı MKYK üyersi olan Menders Türel  2024 seçimleri için AK Parti Antal ya Büyük Şehir Başkan Aday adayı 

TÜTÜNCÜNÜN AÇIKLAMALRI PAYLAŞIMLARI BÜYÜK HEYECAN YARATTI 

AK Partili Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü,Türelin adaylık açıklamasına karşı  öyle bir paylaşım yaptı ki; Antalyalılar Tütüncü’nün Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adaylığının kesin olduğunu düşündürdü ve heyacan zirve yaptı
İŞTE O PAYLAŞIM
İşte Tütüncü’nün o paylaşımı:
“Bembeyaz portakal çiçekleri açtığında mavi atlasları kucaklayan yemyeşil bahçelerinle bekle… 
Anadolu kıtasına yaslanmış, tepeleri karlı Beydağlarınla bekle… 
Bekle bizi Antalya…
Kiremit çatılı beyaz evlerinle,
Kaleiçi'nin dar sokaklarıyla,
Yivli Minarenle bekle…
Bekle bizi Antalya…”

 
#Antalya
#Hakan Tütüncü
#AK Parti
Hakan TÜTÜNCÜ
Özgeçmiş: 15 Haziran 1979 Doğumlu. İlk, Orta ve Lise öğrenimini Antalya'da tamamladı. 2001'de İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu.
Antalya Barosuna kayıtlı Serbest Avukatlardandır.
2001'de Ak Parti'nin kuruluş sürecinde görev aldı ve Antalya İl Gençlik Kolları Kurucu İl Başkanı olarak atandı. 2003'de Antalya İl Yönetim Kurulu Üyesi, 2004'de Antalya İl Sekreteri olarak ana kademede görev aldı.
2005-2009 yılları arasında iki dönem AKPARTİ GENEL MERKEZ GENÇLİK KOLLARI BAŞKANLIĞI görevini üstlendi.
2009 Yerel Seçimlerinde AKPARTİ KEPEZ BELEDİYE BAŞKANI Adayı oldu. 2009'da seçildiği Kepez Belediye Başkanlığı görevini 2014 Yerel Seçimlerinde ikinci defa kazandı. 2019 seçimlerinde seçmenlerimizin teveccühü ile 3. Kez seçildi.
Halen Kepez Belediye Başkanı olarak görevini sürdürmektedir.
Ayrıca 71 Üye Belediyesi bulunan Antalya Merkezli AKDENİZ BELEDİYELER BİRLİĞİ'nin 2014'den bu yana Başkanlığını da sürdürmektedir.
Evli ve bir kız çocuğu babasıdır.

Her iki Büyükşehir başkan aday adayınının özel ve titizlikle hazırlatıp sosyal medya üzerinden çok özel mesajlarla dolu açıklamaları tatlı rekabet bir hafta daha sürecek 
Gerek Menderes Türel Gerekse Hakan Tütüncünün  özel paylaşımları kendilerine yakın siyasi çevreler ve ekip arkadaşları ,sempatizanları arasında da tatlı bir rekabet içinde hiç bir kırgınlığa yol açmadan sürüyor.

TÜREL VE TÜTÜNCÜ'NÜN  EZELİ TATLI REKABETİNİN SONUCUNU 
ERDOĞANIN HAFTAYA  BAŞKAN ADAYINI KİM  OLACAĞINI AÇIKLAMASIYLA SON  BULACAK .
ADAYLIĞI İLAN EDİLEN  AK PATİ BÜYÜKŞEHİR BAŞKAN  ADAY  19 İLÇE  AK PARTİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI  VE MECLİS ÜYELERİNİN SEÇİMİNDE LİSTEYE KONULACAK  İSİMLERDE TERCİH HAKKI  .BÜYÜK OLACAK.
 Sayfa Adresi: http://www.buyukantalya.com/haber/Menderes-Turel-mi-Hakan-Tutuncu-mu-Tatli-Rekabet-Zirve-Yapti/101430