EXPO 2016 HEYETİ CENEVRE'DE

4 Haziran 2014 Çarşamba  15:05

Antalya Valisi ve EXPO 2016 Antalya Ajansı Yönetim Kurulu Başkan Vekili Öztürk başkanlığındaki heyet, ilk olarak Türkiye'nin BM Daimi Temsilcisi Büyükelçi Mehmet Ferden Çarıkçı'yı ziyaret etti. Burada yapılan hazırlık ve bilgilendirme toplantısının ardından Daimi Temsilcilik Rezidansında uluslararası kuruluş temsilcileriyle öğle yemeğinde bir araya gelindi. 

Vali Öztürk yaptığı konuşmada, EXPO 2016 Antalya'nın mevcut flora ve faunayı koruyarak geliştirmeyi amaçlayan, gelecek nesillere daha yeşil bir dünya bırakmayı düstur edinmiş bir proje olduğunu belirtti. Bu özellikleri ve çiçek ve çocuk teması ile uluslararası çevre kuruluşları ve Birleşmiş Milletler'in alt örgütlerinin ilgi alanında olması gerektiğine vurgu yapan Vali Öztürk, yemeğe katılan kuruluşları EXPO 2016 Antalya'ya katılmaya ve katkı koymaya davet etti. 

EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Selami Gülay, emekli büyükelçi ve danışman Necil Nedimoğlu ile dış ilişkiler uzmanlarının da bulunduğu EXPO heyeti, öğleden sonra da Nesli Tehlike Altında Olan Yabani Hayvan ve Bitki Türlerinin Uluslararası Ticaretine İlişkin Sözleşme (CITES) Genel Sekreterliği'ni ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu ve EXPO 2016 Antalya'ya davet etti.

Cenevre'deki EXPO heyetinin ilk günkü son durağı, Alpin Garden adındaki 3 hektar büyüklüğünde ve yaklaşık 80 yıllık botanik bahçesi oldu.Sayfa Adresi: http://www.buyukantalya.com/haber/EXPO-2016-HEYETI-CENEVRE-DE/84026