"MÜSAADENİZLE" ŞİİR KİTABI D&R MAĞAZALARINDA

7 Haziran 2014 Cumartesi  18:51

Merkezi İstanbul Cağaloğlu’nda bulunan bünyesinde Avrupa Yakası Yayınları, Yeni Yüzyıl Yayınları ve İlgi Kültür Sanat Yayınları’nı barındıran İlgi Kültür Sanat Yayıncılık Grup Başkanı ve Genel Yayın Yönetmeni Ahmet İzci, Antalyalı Gazeteci, yazar Mehmet Kesim’in 7 Haziran itibariyle Türkiye’nin sayılı kitapevleri ve D&R Mağazalarında yerini alan “Müsaadenizle” adlı şiir kitabıyla ilgili önemli bir açıklamada bulundu.
 
İzci, Mehmet Kesim’i “Yeni Yüzyıl’ın Yeni Şairi” diye tanımlıyor. “İddia ediyorum iyi bir tasvir ve hiciv ustası, çok beğenilecek, çok konuşulacak. Edebiyat dünyamıza yeni bir isim kazandırmanın mutluğunu ve gururunu yaşıyorum. Mehmet Kesim’in “ Müsaadenizle” adlı şiir kitabının basım öncesi şiirleri bir bir inceledim, dikkatimi çeken en önemli özelliği Mehmet Kesim’in tasvir ve hiciv sanatını çok iyi kullanması. “Müsaadenizle” adlı şiir kitabında vatan sevgisi, inanç, hayata dair yaşananlar, aşk ve sevgi konulu şiirler var.
 
15 yılı aşkın mesleğinde bu kadar geniş kapsamlı şiir yazan bir şairle ilk defa karşılaşıyorum. Keyifli, çok güzel bir kitap oldu. Şiir severlerin zevkle okuyacağı bir kitap olan “Müsaadenizle” Türk Edebiyatı’na hayırlı uğurlu olsun. Yazarın kendi isteği üzerine Soma felaketi nedeni ile kitabın ilk baskısında renkli basılı iptal edip Soma’nın anısına kitabın ön yüzü dahil iç sayfaları ve resimleri kararttık. Güzel bir çalışma, herkesin kendini bulacağı mutlaka bir şiir var.” Dedi.
 
Mehmet Kesim şiir kitabı basım öncesi kitabın 37’inci sayfasında yer alan “Neden Sevemedik” şiiri 27 Mayıs günü sosyal medyada paylaşılıp haber sitelerine konu olmuştu. Şiirde Deniz Gezmiş, Ahmet Kaya, Said-i Nursi, Adnan Menderes ve Nazım Hikmet yer almıştı. Mehmet Kesim Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in “Nerde Kaldık Antalya’m” ve “Altın Portakal” şarkılarını sözü ve müziği ile büyük beğeni kazanmıştı. Kesim’in yeni, çalışmaları arasında birde roman bulunuyor. Mehmet Kesim’in yazdığı ve müziğini yaptığı bazı şiirlerin önümüzdeki günlerde müzik dünyamızın önemli isimleri tarafından seslendirilecektir.Sayfa Adresi: http://www.buyukantalya.com/haber/-MUSAADENIZLE-SIIR-KITABI-DR-MAGAZALARINDA/84098