ŞİİR TUTKUNLARI SONBAHAR ŞİİR GECESİ’NDE BULUŞTU

2 Aralık 2016 Cuma  10:44

Büyükşehir Belediyesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Efem Akdeniz Gençlik ve Spor Kulübü Derneği işbirliği ile düzenlenen ‘Sonbahar Şiir Gecesi’ AKM Perge Salonu’nda Antalyalı sanatseverlerle buluştu. Duygu dolu anların yaşandığı gecede Türkiye’nin 14 ilinden yerel şairin şiirleri yorumlandı. Müziğin ve şiirin aynı gecede buluştuğu programa Antalyalı edebiyat tutkunları da yoğun ilgi gösterdi.
 
ŞİİR VE MÜZİK BİRARADA
 
Sedat Erdiş, Yaşar Karakulak, Yaşar Gündem ve Recep Garip gibi ünlü isimlerin yorumlarıyla seslendirilen şiirlere, Büyükşehir Belediyesi İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı Türk Sanat Müziği Sanatçıları eşlik etti.
 
Gecenin sonunda sahne alan öğrencilerin sürpriz performanslarıyla “Bir Başkadır Benim Memleketim” adlı şarkı tüm salonun da eşlik etmesiyle hep bir ağızdan söylendi.
 
Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Zülfü Çelik’te  gecede şiir okuyarak program sonunda da şairlere katılım belgesi, yorumculara ise teşekkür belgesi takdim etti.  Sayfa Adresi: http://www.buyukantalya.com/haber/SIIR-TUTKUNLARI-SONBAHAR-SIIR-GECESI-NDE-BULUSTU/94328