Turizmciler Yeni Bakan Mehmet Ersoy'dan Umutlu

30 Temmuz 2018 Pazartesi  12:26

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy sektör temsilcileri ile Antalya’da bir araya geldi.ği toplantıda yapmış olduğu açıklamalar Turizmciler'de Memnuniyet Yarattı.
Yeni süreç ve yeni çalışma dönemine ilişkin açıklamalarda bulunan Bakan Ersoy; ”  Yeni hizmet dönemimiz dosyaların hızla çözülme dönemi olacak.  Bekleyen sorunların çözümlenmesi konusunda mevzuatın gerektirdiği ölçüde hızla yol alacaktır.
Türk turizmi ilk aşamayı bitirdi ikinci dönemde nicelik değil nitelikli turizm hedefimiz olacak. 
Türk turizminin potansiyeli çok büyük, markalaşmaya önem vereceğiz.  Dünya markası olma niteliğine kavuşan ve markalaşma yoluna ilerleyen markalarımızı destekleyeceğiz. Markalaşmanın ana kaynağı insan gücü, sektörün çalışanlar için çok cazip hale getirilmesi lazım. Kendi marka insan kaynaklarımızı yaratmamız gerekiyor.  Gençlere turizmi sevdirmemiz büyük önem taşıyor bu yönde kendi içimizde politikalar belirlemeliyiz.
Teşviklerden ziyade sizlerin önündeki engelleri kaldırmak önceliğimiz.
Bakanlık olarak en büyük desteğimiz engellerinizi kaldırmak olacak. bu yönde yeni politikalar belirlenecek ve sizlerle paylaşacağız tüm süreci.
Bakanlığımız yeni süreçte nitelikli turizm temelli farklı tanıtım politikası belirleyecek. Türkiye’nin çok büyük turistik değer potansiyeli var,  GYSH içindeki payımızı % 8’lere çıkartmalıyız.” açıklamaları Sektör temsilcileri tarafından memnuniyetle karşılamdı.

AKTOB Başkanı Dr. Erkan Yağcı  Bakan Ersoy’a hitaben ” sektör olarak aramızdan bir ismin Türk turizmini yönlendirecek olmasından büyük heyecan duyduk. Bakanlığımızın özel sektörle geliştireceği işbirliği modellerinde görev almaktan mutluluk duyacağız ve bakanlığımız öncülüğünde belirlenecek politikaların takipçisi ve destekçisi olacağız. Bu döneme kadar birikmiş olan sorunlarımızı yapısal ve finansal sorunlar olarak ayırıp; ar&ge ve istatistiki veriler kullanılarak çözüme gidilmeli. Dönem artık  sorun anlatmaktan çok çözüm odaklı bakış açısı yaratılmalı.  Ayrıca bir koordinasyon kurulu oluşturularak ortak paydada buluşarak ortak akıl yaratılmalıdır.” dedi.
 Sayfa Adresi: http://www.buyukantalya.com/haber/Turizmciler-Yeni-Bakan-Mehmet-Ersoy-dan-Umutlu/97099