Onbin Yeni Fidan Lara'da Orman Olacak

11 Kasım 2019 Pazartesi  18:24


 Etkinliğe, Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Halil İNAL, Antalya Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı  Oğuzhan YAŞAR, Antalya Vali Yardımcısı  Tayyar ŞAŞMAZ, Antalya Cumhuriyet Başsavcı Vekili  Mehmet KARAKAYA, Antalya Bilirkişilik Bölge Kurulu Başkanı  Haydar KILINÇ, Antalya Bölge Adliye Mahkemesi 5. Hukuk Dairesi Başkanı  Elvan KAPLAN, Antalya Orman Bölge Müdür Yardımcısı  Ali ÖZDEMİR, Kamu Kurumlarından Temsilciler, Sivil Toplum Kuruluşları, Vatandaşlar ve birçok okuldan öğrenciler katıldı.
 Fidan dikim etkinliği, Antalya Orman Bölge Müdür Yardımcısı  Ali ÖZDEMİR ve Antalya Vali Yardımcısı  Tayyar ŞAŞMAZ’ın açılış konuşmalarıyla başladı. Etkinlik, açılış konuşmalarının ardından vatandaşların ağaç dikimi konusunda bilgilendirilmeleri ile devam etti. Saat 11:11’de çalan siren sesiyle birlikte tüm katılımcılar tarafından aynı anda fidan dikimi yapıldı.
 Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğümüzün denetim ve takibi altında kamu yararına çalışma yapan 49 yükümlü ve Antalya Açık Ceza İnfaz Kurumumuzdan 30 hükümlü, etkinliğe katıldı. Etkinlik boyunca toplam 10.000 fidan toprakla buluşturuldu. Antalya genelinde aynı anda toplam 200.000 fidan dikimi yapıldı.
 Ayrıca Antalya Adliyesi binası önünde 11 Kasım 2019 Pazartesi günü saat 15:00’da vatandaşlara fidan dağıtımı etkinliği gerçekleştirildi.
 
Etkinliğe, Antalya Cumhuriyet Başsavcısı  Halil İNAL, Antalya Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Oğuzhan YAŞAR, Antalya Cumhuriyet Başavcı Vekilleri  Mehmet KARAKAYA,  Hayrettin TIZLAK, Ali GÜLLÜ,  Ali ÇAKMAK, Antalya Ceza İnfaz Kurumları Müdürleri, Antalya Denetimli Serbestlik Müdürü, Antalya Adliyesinde görevli Hakim ve Cumhuriyet Savcıları, adalet personeli, denetimli serbestlik personeli ile yükümlüler/hükümlüler katıldı.
Cumhuriyet Başsavcısı Halil İnal , “Geleceğe Nefes ağaçlandırma seferberliği kapsamında ülke genelinde 81 ilde aynı zamanda saat 11.11’de öğrencilerden askeri birliklere, sivil toplum örgütlerinden kamu kurum ve kuruluşlarına, esnafından işçisine kısaca 7 den 77’ye toplumun bütün kesimlerinden katılacak vatandaşlarımızın katkılarıyla fidan dikim etkinliği gerçekleştirilmektedir. Ağaçlandırma seferberliği ile 11 milyon fidan toprakla buluşturularak ağaç ve orman sevgisini geliştirmek, toplumun çevreyi koruma noktasında duyarlılığını artırmak amaçlanmıştır. Bugün ülkenin çeşitli yerlerinde dikilecek fidanlar geleceğe nefes olacaktır. Biz de Antalya Adliyesi olarak hem sabah 11:11’deki fidan dikim etkinliğine 49 yükümlümüz ve 30 hükümlümüz ile birlikte katıldık. Hem de bugün Antalya Adalet Sarayında vatandaşlarımıza ve personelimize toplam 1.111 adet fidan dağıttık. Geleceğe nefes olacak her bir fidan için emeği geçen herkese teşekkür ediyor, tüm milletimiz için faydalı ve hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.
 Cumhuriyet Başsavcımız, Adalet Komisyonu Başkanımız ve Cumhuriyet Başsavcı Vekillerimizin adliyemize gelen vatandaşlara fidan dağıtmasının ardından Denetimli Serbestlik Müdürlüğümüzün denetim ve takibi altında kamu yararına çalışma yapan 17 yükümlü ve Antalya Açık Ceza İnfaz Kurumumuzdan 15 hükümlü tarafından fidan dağıtımı gerçekleştirildi. Etkinlik kapsamında adliyemize gelen vatandaşlara toplam 1.111 adet fidan dağıtıldı.
 
 
 
                                                                            
 
 
 Sayfa Adresi: http://www.buyukantalya.com/haber/Onbin-Yeni-Fidan-Lara-da-Orman-Olacak/97728