ITB seyahat ve turizm ticaret fuarı başkanı David Ruetz: 'Coronavirus'a rağmen ITB Fuarı Gerçekleşecek'

25 Şubat 2020 Salı  14:38

Çin'de başlayarak tüm dünyada yayılmaması için tedbirler alınan bazı önemli fuar ve toplantıların iptal edilmesine neden olan korona virüsü Şanghay'daki ITB China iptal edilmesine sebeb olurken konuyla ilgili bir açıklama yapan  ITB seyahat ve turizm ticaret fuarı başkanı David Ruetz bu yıl ki ITB Berlin Turizm fuarının gerçekleşeceğini açıkladı.
Türkiye'nin başta turizmde başkent Antalya olmak üzere bir çok ili ile her yıl ilgiyle katıldığı  oldukça önemli  olan fuar bu yılda gerçekleşecek.

    ITB seyahat ve turizm ticaret fuarı başkanı David Ruetz Son yıllarda, ITB (' Internationale Tourismus-Börse ') büyüdü. Organizatörler Çin'de bir baskı bile eklediler. Coronavirus nedeniyle Mayıs ayında gerçekleşmesi planlanan Şanghay'daki ITB Çin iptal edildi. ITB, erteleneceğini ancak yeni tarihler gelmediğini söyledi. “Karar, yerel ve küresel otoriteler tarafından 'Covid19' salgınının mevcut risk değerlendirmesine dayanıyor” ifadesi okundu.
ITB Berlin Tamamen Rezervasyon
Ancak 2003'ten beri etkinliğe başkanlık eden başkanı David Ruetz'e göre, Berlin'deki ana ITB devam edecek. Salgın nedeniyle, birçok Çinli katılımcı bu yıl Berlin'e gelmeyecek, ancak Çin konusunda uzmanlaşmış Alman tur operatörleri onların yerini alması gerekiyordu.
Her şeye rağmen, ITB Berlin yine tamamen rezerve edildi. Ruetz, Ortadoğu'nun en eski devleti olan Umman'ın bu yılki ortak ülke olduğuna sevindiklerini söyledi. ITB , tarihi, güzelliği, boş plajları ve turistler tarafından istila edilmemesi gerçeği, en azından henüz Umman'ı cazip bir seyahat noktası haline getiriyor .
Halk İçin İki Gün
Ruetz yeni bir katılımcı açıkladı: Suudi Arabistan fuara ilk kez kendi pavyonunda katılıyor. 4 Mart'ta etkinlik başladığında Berlin fuar alanında toplam 180 ülke temsil edilecek. İlk üç gün turizm endüstrisi temsilcileri içindir. 7 ve 8 Mart'ta, son iki fuar günü ve tek ITB hafta sonu, genel halkın da erişimi var. Günlük biletler sitede satın alındığında 16 Euro veya çevrimiçi satın alındığında biraz daha ucuzdur .Sayfa Adresi: http://www.buyukantalya.com/haber/ITB-seyahat-ve-turizm-ticaret-fuari-baskani-David-Ruetz-Coronavirus-a-ragmen-ITB-Fuari-Gerceklesecek-/97945