Çocuk Diş Sağlığı İçin Uzman Diş Hekimi Buşra Uzunoğlu'dan Tavsiyeler

27 Şubat 2020 Perşembe  15:12

Antalya Muratpaşa İlçesi Metin Kasapoğlu caddesinde kendi binalarında hizmet veren Uzunoğlu Özel Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği kurucularından Uzm.Dt.Buşra Uzunoğlu uzmanlık alanı olan çocuk diş sağlığı konusunda tavsiyelerde bulundu.

Uzm.Dt Buşra Uzunoğlu : Pedodonti 0-14 yaş arası bebek ve çocukların ağız ve diş sağlığı ile ilgilenen dişhekimliği uzmanlık dalıdır. Pedodontinin başlıca amacı ortaya çıkmış problemleri hastada korku ve endişe uyandırmadan tedavi etmekle birlikte, bu sorunların sebebini bularak oluşmasını engelleyecek önlemleri almaktır.
Koruyucu diş hekimliği dediğimiz bu alanın içinde yanlış beslenme alıkşakanlıklarının  düzeltilmesi, ağız ve diş sağlığı konusunda çocuğa ve aileye eğitimlerin verilmesi, yerel fluorid ve fissür örtücü uygulamalarının yapılması, parmak emme, tırnak yeme, uzun süreli biberon kullanımı gibi dişsel bozukluk ve çapraşıklıklara sebep olabilecek kötü alışkanlıkların engellenmesi olarak sıralayabiliriz. 3-4 yaşa kadar senelik, 4 yaşından sonra 6 aylık kontrollerle çocukların ağız ve diş sağlığının kontrolünü sağlıyoruz.  Mevcut çürüklerin tedavilerini ve koruyucu önlemleri çocuğa uygun davranış yönlendirmesi teknikleri uygulayarak yapıyoruz ve çocuğun bir sonraki seansa mutlu ve motive bir şekilde gelmesini sağlamayı amaçlıyoruz. Klinik ortamda diş tedavi uygulamalarını yaptırmayan yüksek kaygı ve korku düzeyine sahip çocuk hastalar, engelli özel hastalar ve kooperasyon sağlamanın zor olabildiği 4 yaşından küçük hastalarımız anlaşmalı olduğumuz hastanelerde genel anestezi altında tek seferde tedavi ediyoruz.Çocukların sağlıklı bir diş yapısına sahip olarak büyümeleri için 3-4 yaşa kadar senelik, 4 yaşından sonra 6 aylık kontrollerle çocukların ağız ve diş sağlığının kontrolünü yaptırmak çok önemlidir. dedi

        ◦
UZM.DT. BUŞRA UYSAL UZUNOĞLU
1989 yılı İstanbul doğumludur. 2007 yılında Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesinden, 2012 yılında Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden mezun olmuştur. 2016 yılında İstanbul Medipol Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği) Ana Bilim Dalında uzmanlığını tamamladıktan sonra 2019 yılına kadar İstanbul Medipol Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde akademik kariyerine öğretim üyesi olarak devam etmiştir. Çocuk diş hekimliğinde koruyucu-önleyici uygulamalar,genç sürekli dişlerin rejeneratif tedavisi,çocuklarda dental travmalar ve tedavilerinde eğitim ve çalışmaları bulunmaktadır. İngilizce bilmektedir.

Uzunoğlu Özel Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği Hafta içi hergün (cumartesi günleri dahil ) 
sabah 09:00 Akşam 19:00 saatleri arasında hizmet vermektedir
Uzunoğlu Özel Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği HizmetleriSayfa Adresi: http://www.buyukantalya.com/haber/Cocuk-Dis-Sagligi-Icin-Uzman-Dis-Hekimi-Busra-Uzunoglu-dan-Tavsiyeler/97952