AKTOB Başkanı Yağcı :“Turizm geleceğin de lokomotif sektörü olmaya devam edecek”

27 Eylül 2020 Pazar  17:21


“Turizm geleceğin de lokomotif sektörü olmaya devam edecek” diyen  Başkan Yağcı bildirisinde şunları söyledi:
“27 Eylül Dünya Gününde, COVID-19 salgını,in dünya ülkeleri için sosyal, kültürel, politik ve ekonomik değeri aracılığıyla sürdürülebilir kalkınma hedeflerine ne denli katkıda bulunduğunu anlamak için yeniden düşünme fırsatını vermiştir.
Turizm; toplumları, kültürleri ve nihayetinde insanları bir araya getirerek; dayanışma ve güveni teşvik ederek her zaman olduğu gibi küresel salgının ötesine geçmemize yardımcı olacaktır.
Bu noktada salgın sonrasını düşünerek her zaman önemini tekrar hissettiğimiz birlik olma ve işbirliklerini ilerletmek için önemli bir döneme girmiş bulunmaktayız.
Tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapan ülkemiz, dünyanın en değerli kültür ve tarih miraslarından birine sahiptir. Kültürel ve tarihi mirası ve eşsiz doğal güzellikleriyle bir ülkesi olarak bu dönemde güvenli destinasyonu olarak dünya da öne çıkan bir varış noktası olmuştur. Bu süreç boyunca güvenli, iklim dostu, sürdürülebilirlik ve dijitalleşme sürekli takip ettiğimiz konularımız olacaktır.
AKTOB Yönetim Kurulu olarak 27 Eylül Dünya Günü’nü kutluyoruz.Sayfa Adresi: http://www.buyukantalya.com/haber/AKTOB-Baskani-Yagci-Turizm-gelecegin-de-lokomotif-sektoru-olmaya-devam-edecek/98793