Antalyamız'da Koronaya Karşı Hassasiyete Devam
Büyük Antalya diyor ki...

Dünya şehri Turizmin  Başkenti Antalyamız'da koronavirüsünün salgınının ilk gününden itibaren Antalya'daki tüm kurumlarda alınan tedbirler uygulanan çalışmalar neticesinde salgının nüfus oranımıza göre yayılmasının önlenmesinde oldukça başarılı olduk.
Valilik  ,kaymakamlıklar  ,başta büyükşehir  belediyesi ,güvenlik güçlerimiz, tüm sağlık görevlileri olmak üzere tüm ilçe belediyeleri ,kendi sınırları içerisinde, Antalya halkının bu salgından en az rakamla bu süreci geçirebilmesi için ellerinden gelen gayreti gösterirken Antalya halkının çoğunluğu sosyal mesafe kurallarına ve hijyenliğe uymaya çalışıyor.
Herşeyin çok iyi gittiği dönemde malesef bayram öncesi Zeytinköy de tahliye olan bir mahkumun nişan merasimiyle başlayan süreç içerisinde hem Muratpaşa ilçemizde hem Serik'te hemde Kepez'de bir anda korona vakası yüzünden mahallelerde karantina uygulanmaya başlanırken hasta sayısında ciddi artış görüldü.
Bayram öncesi resmi olmamakla birlikte Byturco Haber Merkezimizce Antalya'da 108 pozitif hasta olduğu,iyileşen hasta sayısının 245 olduğu ,Pozitif hastaların 5 i yoğun bakımda 1 i entübe durumunda olduğu,Bayram öncesi itibarıyla Antalya genelinde 13977 test yapıldığı öğrenilmişti
(Bu konuda  Anyalya valiliğince yeni bir açıklama yapılmadı)

Zaten normal yaşamı oldukça sıkıntılı olan Zeytinköy bölgesinde karantina süresince girip çıkmak isteyenler yüzünden ciddi sıkıntılar yaşandığı malum.
Sağlık görevlilerinin polisimizin bölgeye gıda yardımı götüren belediye görevlilerinin Allah yardımcısı olsun zor bir süreç ama elbette atlatılacak.
Bu olumsuz gelişme asla moralimizi bozmamalı herkes üzerine düşen sorumluluğu yerine getirirse sosyal mesafe kuralına ,hijyen olmaya, zorunlu olmadıkça evden çıkmamaya,özellikle dışarda maske takmaya  dikkat ederse, bu salgın en kısa zamanda daha da dar bir alanada tutularak yayılması bitecek yeni vakalar görülmeyecektir.
Değeli dostlar , değerli okurlar kolay değil  bu zorlu süreç ,sizden gelen maileri ,mesajları okuyoruz,biliyoruz, hepimiz yaşıyoruz ,maddi manevi sıkıntıların,çözümü için yetkililere ulaştırıyoruz.
Ancak, eğer bir an önce eskisi gibi olmasada belirli kurallar içerisinde ''HASSASİYET GÖSTEREK  KONTUROLLÜ SOSYAL HAYAT KURALLARINA UYARSAK ÇEVREMİZEDE UYGULATIRSAK ''   Antalya'mız özlenen günlere  daha çabuk kavuşacaktır.

Haydi Antalyam  ,kendin için ,sevdiklerin için, şehrin için   ''Antalyamız'da Koronaya Karşı Hassasiyete Devam''
 haber@buyukantalya.com
 
 Sayfa Adresi: http://www.buyukantalya.com/yazar/Antalyamiz-da-Koronaya-Karsi-Hassasiyete-Devam/112049